ד"ר רוסטוביץ, פייביש - חברת עורכי דין אודות ARNONA   אודות העורך ד"ר הנריק רוסטוביץ
 

ארכיון מגזין ארנונה 1999 - 2003
חיפוש
 
    אנציקלופדיה ארנונה   הפחתת חיובי ארנונה והיטלי פיתוח
    פקודת המסים (גביה)   הרצאות בארנונה   ספרים ומאמרים
    0 תגובות לכתבות מאז : 13/3/2024
גרסת הדפסה

שדרוג

בקשת עזרה מהתמיכה הטכנית


//

אל: שירותי התמיכה

מאת: מנוי

הנדון: בקשה לתמיכה טכנית

א"נ,

לפני כשנה שדרגתי מגרסה Girlfriend 7 לגרסה Wife 1. שמתי-לב כי התוכנה החלה להריץ תוכנת מישנה בשם Children 1,

אשר גוזלת זמן ומשאבים רבים. בנוסף, הדבר יוצר עומס רב על הכונן הקשיח.

בחוברת ההוראות של התוכנה לא תוארה התופעה, מה עוד שתוכנת Wife1 מתקינה עצמה באופן עצמאי כ-Resident בתוכנות אחרות, מנטרת אותן בעת האתחול שלהן ומנסה להשתלט על כל מערכת ההפעלה.

כך למשל, תוכנות ותיקות כגון Pickup-Bars 2.5; Beer-with-the-Guys 10.3 והתוכנה הוותיקה והמוצלחת Soccer_at_Saturday 5, לא רק שהפסיקו לתפקד כלל, אלא שכל מערכת ההפעלה נתקעת בכל פעם שאני מנסה להפעילן.

מדי פעם מופעלת תוכנה סמויה (וירוס או תולעת?) בשם Mother-in-Law1 החבויה במקום כלשהו בזיכרון והגורמת לכל המערכת להיתקע, או לחילופין, גורמת לתוכנה Wife1 להתנהג בצורה בלתי צפויה לחלוטין, כאשר למשל היא מפסיקה לבצע פקודות כלשהן.

לא הצלחתי לבצעUninstall של התוכנה, וכמו-כן איני מצליח לגרום ל-Wife 1 לעבוד ברקע, בזמן שאני מנסה להריץ תוכנות אחרות, האהובות עליי.

אני שוקל לחזור ל-Girlfriend 7, אך כאמור איני מצליח להפעיל את ה-Uninstall.

אודה לך על עזרתך,

בכבוד רב,

מנוי מודאג.

__________________

מענה התמיכה הטכנית:

משתמש יקר,

הבעיה מוכרת והיא מקור לתלונות רבות מצד המנויים.

הגורם לבעיה היא שגיאה בסיסית בהבנת מושגים:

רבים עוברים מגרסת girlfriend X לגרסת Wife 1, בחושבם כי זוהי עוד תוכנת בידור ועזרים, ואינם מודעים לכך כי תוכנת Wife 1 הנה תוכנת הפעלה מלאה לכל דבר, המתוכננת לנהל את המערכת כולה.

יתכן ותצליח למחוק מהמערכת את Wife 1 ולחזור לאחת מגרסאות girlfriend X, אלא שקיימות תיקיות סמויות גם בתוכה הגורמות לה להשתנות, להתפתח ולעבור שינוי, וכך, בסופו של דבר, תהפוך גם היא ל-Wife 1, וכך למעשה לא השגת דבר.

מהרגע שתיקיות התוכנה הותקנו, לא ניתן למחוק אותן, או לבטל אותן, או לעשות להן Uninstall. אי-אפשר לחזור לגרסת girlfriend X, היות ומי שתיכן את התוכנה Wife 1 לא אִפשר מצב כזה כלל, והיא אינה בנויה לכך. המצב זהה גם לגבי תכנת Mother-in-Law 1, שהינה תוכנת תולעת סמויה, המתקינה עצמה במערכת בזמן ש-Wife 1 עובדת.

היו כאלה שניסו לפרמט את כל המערכת ולהתקין בה את Girlfriend-Plus, או Wife 2, אך בדרך-כלל הם נתקלו בבעיות הפעלה קשות אף יותר.

קרא בעיון בחוברת ההוראות, את פרק האזהרות, סעיפים (1) "תשלומי מזונות"; (2) "תחזוקת צאצאים".

מאידך, במידה ותחליט לעבור לגרסת Girlfriend 8, אל תנסה לעבור לאחר-מכן ל-Wife 2, היות והבעיות הצפויות לך במערכת הפעלה זו תהיינה קשור יותר מאלו שהיו לך במערכת Wife1.

יש לציין, כי קיימות גם גרסאות של Wife 3 ואף של Wife 4, אך הן שמורות לאנשי מקצוע מומחים ומיומנים בלבד. בנוסף מחירן גבוה ביותר. תוכנות אלו אינן מומלצות למשתמש הרגיל, בגלל הקושי הרב בהפעלתן.

אם כל ניסיונותיך נכשלו, רצוי לבחור במערכות המתבססות על פלטפורמות שונות לחלוטין, כגון Celibate1 או Gayguy 5.3. יחד עם זאת, אני ממליץ לך להישאר עם גרסת Wife1, ולהשתדל לשרוד עִמה כמיטב יכולתך.

אני אישית התקנתי את Wife 1 ועצתי לך כי תקרא בחוברת ההפעלה של התוכנה Wife 1 את הפרק הדן בתקלות חברתיות וכלליות (Social & General Faults – SGF), שם תראה כי בהפעלה נכונה וזהירה, זוהי תוכנה יציבה בדרך-כלל, המגיבה נכון לפקודות וכן עמידה למדי בפני קריסות.

משמעות הדבר היא כי עליך לשאת לבדך בנטל אחריות, הנובעת לכל תקלה המתרחשת בתוכנה, היות והתוכנה מניחה באופן אוטומטי, כי כל תקלה בה, נגרמת משגיאת משתמש, אותה אתה ביצעת.

אחד הפתרונות היעילים הוא שימוש בפקודה I AM SORRY.EXE\:, אותה יש להפעיל מיד בעת זיהוי השגיאה, או כאשר המערכת נתקעת. אל תנסה לעשות Reboot, היות וזה לא יועיל והתוכנה לא תחזור לתפקד.

כמו-כן הימנע משימוש יתר ב-Escape או ב-Ctrl-Alt-Del. הדבר רק יביא לכך כי בפעם הבאה תצטרך לעשות שימוש ב-C:\\I AM SORRY.EXE/flowers, המורכבת יותר, כדי לגרום למערכת לשוב ולתפקד באופן תקין.

מערכת ההפעלה תתפקד היטב אם תמיד תיקח על עצמך מיידית כל אשמה בנוגע לכל שגיאה מסוג SGF.

באופן כללי Wife1 היא תוכנה מעניינת, אם כי מעט יקרה לאחזקה. שקול התקנת תוכנות עזר, שתייעלנה את הפעלתה. אני ממליץ על Flowers5, או אף על Jewelry2.3, וכמוצא אחרון, גם על Holiday-in-Europe3.2.

תוכנות עזר נוספות שרצוי לשקול הנן Yes-my-Dear8 וכמובן את Whatever-you-say-Darling14.7. אלו הנן תוכנות חינמיות (shareware), שניתן להוריד ולהתקין בקלות והמתפקדות היטב כ-residents בתוך המערכת. הן קיימות וניתנות להורדה כמעט בכל אתר.

לעולם אל תתקין את Good-Looking-Secretary 3.3 או את She-is-just-an-Old-Friend1.1. תוכניות אלו אינן עובדות בסביבת Wife 1, ועלולות לגרום לנזק בלתי הפיך למערכת ההפעלה כולה.

בהצלחה,

התמיכה הטכנית


תודה למי שיקליק על האייקון של פייסבוק


    תגובות   שלח תגובה >>

זכויות יוצרים   ד"ר רוסטוביץ, פייביש ושות' חברת עורכי דין   פורטל משפט מיסוי ונדל"ן