ד"ר רוסטוביץ, פייביש - חברת עורכי דין אודות ARNONA   אודות העורך ד"ר הנריק רוסטוביץ
 

ארכיון מגזין ארנונה 1999 - 2003
חיפוש
 
    אנציקלופדיה ארנונה   הפחתת חיובי ארנונה והיטלי פיתוח
    פקודת המסים (גביה)   הרצאות בארנונה   ספרים ומאמרים
    0 תגובות לכתבות מאז : 23/6/2024
גרסת הדפסה

מנה מנה תקל ופרסין

את עתידה של מפלגת נתניהו ניתן לקרוא בכתובת שעל הקיר


30/3/2006

קוראת יקרה, קורא יקר

הבחירות לכנסת ה- 17 היו יוצאי דופן. במשך עשרות שנים נאבקו מפלגת העבודה והליכוד על ההגמוניה במדינה. הפעם התרכז המאבק העיקרי בין ליכוד א' לליכוד ב' על הדרך המדינית לגבי תהליך ההתנתקות מפלשתין.

בראשו של ליכוד א' עומד בנימין נתניהו, שהתנגד להתנתקות מרצועת עזה והצביע בעד, שתמך במשאל עם וברגע האחרון ממש ויתר על עקרונותיו, שצפה מלחמת אזרחים (וקרא לה) וטעה בגדול, שניסה לחשק את שרון ונכשל, שקרא לשרון לא לעזוב את ה"בית" ועשה כל מה שביכולתו להדיחו מראשות התנועה, שבגד בחבריו לדרך ונותר כמעט לבדו.

בראשו של ליכוד ב' עמד אדם חסר הכרה במשך חודשיים וחצי, שהחליט להתנתק מרצועת עזה והצליח, שעמד על עקרונותיו והוציא אותם לפועל, שהשכיל להתגבר על המחשקים מבית והתעלם ממקלליו ומאורריו בני עמו, שעזב את ה"בית" וסחף עמו את מרבית בני הבית, שלא ידע כי דרכו ניצחה ולא זכה לקטוף את פרות הניצחון.

בקרב בין אומן הרטוריקה והדמגוגיה מבית האולפנה האמריקאי לבין האיש, שדיבורו העילג קמעה הפך ללהיט בתוכנית של אלי יצפאן, ניצחה העשייה את ההבטחות שהופרו, וגברה החמימות של הסבא על הרהיטות הכוזבת.

מתברר, שעם ישראל התבגר, והוא יודע מתי המלך ערום.

נתניהו דרש לקיים משאל עם בשאלת ההתנתקות מפלשתין. הבחירות הוכיחו, כי מרבית העם מוכן להיפרד מחלקים של ארץ ישראל לטובת הקוממיות של מדינת ישראל. תהליך זה של התפכחות לאומית הוא בלתי הפיך, ושום פיגוע, קסאם או קטיושה אינם יכולים לעצור בעדו.

הליכוד הוא שותף לגיטימי לקואליציה שתקום. נתניהו - לא.

אם ישכילו חברי הכנסת המתונים של הליכוד להעמיד לנתניהו אולטימטום - או שתפרוש מהליכוד או שאנו נפרוש ממנו ומשקלה של התנועה הוותיקה יהיה כמשקלה של מפלגת הפנסיונרים, או אז יוכל הליכוד להמשיך וליטול חלק בתהליך ההיסטורי, שמנהיגו, מנחם בגין, החל לפני 29 שנה, ומנהיגו, אריאל שרון, המשיך בשנה שעברה.

אם לא ישכילו - ייעלם הליכוד מהמפה הפוליטית, ואחרוני נאמני ביתר ייאספו תחת כנפי ליברמן או אולמרט, איש איש והשקפת עולמו.

מנה מנה תקל ופרסין. את עתידה של מפלגת נתניהו ניתן לקרוא בכתובת שעל הקיר.

שלכם ובשבילכם
ד"ר הנריק רוסטוביץ


תודה למי שיקליק על האייקון של פייסבוק


    תגובות   שלח תגובה >>
  1. הגודל לא קובע. ליכטנשטיין לדוגמא.   מאת: טליתמן    7/4/2006

זכויות יוצרים   ד"ר רוסטוביץ, פייביש ושות' חברת עורכי דין   פורטל משפט מיסוי ונדל"ן