ד"ר רוסטוביץ, פייביש - חברת עורכי דין אודות ARNONA   אודות העורך ד"ר הנריק רוסטוביץ
 

ארכיון מגזין ארנונה 1999 - 2003
חיפוש
 
    אנציקלופדיה ארנונה   הפחתת חיובי ארנונה והיטלי פיתוח
    פקודת המסים (גביה)   הרצאות בארנונה   ספרים ומאמרים
    0 תגובות לכתבות מאז : 24/3/2024
גרסת הדפסה

לא בהינף אחד

בעל פנטהאוז בבניין רב קומות יוכל להרחיב את דירתו כלפי מעלה, למרות שתכנית ת"א/2916 מאפשרת לכאורה הרחבה היקפית של כל הבניין רק בהינף אחד


22/12/2006

עניינה של תכנית ת"א/2916 הוא מתן אפשרות להרחבה של בניינים רבי קומות ברמת אביב הישנה, כדי לשפר את תנאי הדיור באותם בניינים, באופן שניתן יהיה להרחיב כל דירה בשטח עיקרי מקסימלי של עד 43% משטח כל דירה קיימת, בתוספת שטחי שירות מתחייבים.

במסגרת התנאים למתן היתר בנייה קובעת התכנית כי הרחבה של כל בניין תבוצע ב"הינף אחד ובשלמות".

מדובר היה בבקשה של בעל דירה בקומה העליונה בבניין רב קומות בדרום תל אביב, שביקש לבנות את התוספת המותרת לו, מכוח אותה תכנית, כך שהזכויות התווספו שלא באופן אופקי להמשך הדירה אלא באמצעות הגדלת החדר הבנוי על גג הדירה.

לשם כך נקט המבקש בהליך של הקלה ובאו מתנגדים וטענו שבנייה של תוספת זו בלבד חורגת מההוראה המחייבת בנייה בהינף אחד.

הוועדה המקומית דחתה את ההתנגדות ועל כך הוגש ערר.

ועדת הערר בראשותה של עו"ד עפרה פרידמן, החליטה לדחות את הערר וקיבלה את עמדת הבעלים, שיוצגו על ידי עו"ד ענת בירן-רקם ועו"ד שמיר ממשרד יגנס, טויסטר, בירן ושות', לפיה כאשר מדובר בהליך המאפשר בנייה שאין בה פגיעה בעיצוב הארכיטקטוני של הבניין כולו והיא אינה משפיעה על זכויות הבנייה של שאר בעלי הדירות ואינה פוגעת בהם הרי שהכלל של בנייה בהינף אחד אינו רלוונטי.

חברי הוועדה הוסיפו כי "אנו סבורים כי לאיזון הראוי והמתבקש בין זכויות העוררים כי זכויותיהם לא תפגענה, הן מבחינה עיצובית של הבניין בו מצויה דירתם והן מבחינת שמירת קניינם וזכויות הבנייה שלהם, ובין זכויות משיבים 2 ו- 3 (קרי, הבעלים) לממש זכויותיהם שלהם להרחבה שאינה פוגעת בעוררים - הרי שאישור הבקשה מבלי שהעוררים 'יטילו וטו' על זכות זו- מבטיח האיזון המתבקש."

כן אישרה ועדת הערר לתת לו פטור מתמ"א 38 שעניינה חיזוק הבניין מרעידות אדמה כתנאי לשיפוץ.

יש לציין כי התכנית, שנכנסה לתוקף ב- 30.11.04 מתייחסת לבניינים הממוקמים ברח' משמר הגבול והינה תכנית הרחבות דיור בשכונת אפקה. עם זאת תכנית קודמת מגמישה את הוראות כלל תכניות ההרחבה במרחב התכנון של הועדה המקומית לתו"ב ת-א כולל תכניות הרחבה שטרם באו לעולם.

בין מטרותיה של ת"א/2916 - שיפור תנאי הדיור בבניינים, התרת זכויות להרחבת 90 יחידות דיור, קביעת שטח עיקר מקסימליים להרחבה של עד 43% משטח כל דירה קיימת, התרת תוספת שטחי שירות (מחסנים, חדר אחסנה, חדר אספות, מעלית נוספת), קו בניין מקסימלי להרחבה, שטח עיקרי נוסף למרפסות ישוקמו אחת מתחת לשניה.

מדובר בדירה של בתו של המשנה למנכ"ל ידיעות אחרונות אנגל ינון, המחזיק בדירות נוספות בקומה.


תודה למי שיקליק על האייקון של פייסבוק


    תגובות   שלח תגובה >>

זכויות יוצרים   ד"ר רוסטוביץ, פייביש ושות' חברת עורכי דין   פורטל משפט מיסוי ונדל"ן