ד"ר רוסטוביץ, פייביש - חברת עורכי דין אודות ARNONA   אודות העורך ד"ר הנריק רוסטוביץ
 

ארכיון מגזין ארנונה 1999 - 2003
חיפוש
 
    אנציקלופדיה ארנונה   הפחתת חיובי ארנונה והיטלי פיתוח
    פקודת המסים (גביה)   הרצאות בארנונה   ספרים ומאמרים
    0 תגובות לכתבות מאז : 24/3/2024
גרסת הדפסה

על איכות השלטון

הרהורים נוגים, הצעת חוק פרטית ומילה טובה לסיום


4/1/2007

קוראת יקרה, קורא יקר

איכות השלטון

ביום 3.1.2007 התפרסמה ב- ynet הכתבה: עו"ד שרגא: "פרשת המסים - חלק מהתפוררות" עורך הדין אליעד שרגא, יו"ר התנועה לאיכות השלטון, צוטט בידיעה שאמר: "אם מותר לראשי מערכת אכיפת החוק והמס לקחת שוחד, מותר לכל אזרח לעשות את זה באותה מידה וזה חלק מהתפוררות. גם האנשים הטובים מתאימים את עצמם לנורמות האלה של ראשי מערכת אכיפת שלטון החוק".

דבריו של הקולגה שלי, עו"ד שרגא, הפתיעו אותי. פשפשתי בזיכרוני אם ראשי נציבות מס הכנסה הורשעו על ידי בית המשפט. לא זכור לי. בינתיים הם הורשעו ללא משפט על ידי מי שעומד בראש התנועה המכובדת לאיכות השלטון, ושאלתי היא, איזו איכות יש לשלטון, כאשר העומד התנועה, שחרטה את איכות השלטון על דגלה, מרשיע חשודים בו ביום שהמשטרה מפגיזה את התקשורת בהודעה בומבסטית, ודברם של העבריינים לדידו של עו"ד שרגא טרם נשמע, והם עדיין לא קיבלו הזדמנות להיות מורשעים בהתאם לכללים של שלטון איכותי?

אילמלא היה עו"ד שרגא עומד בראש התנועה, והיה נשכר כפרקליטם של החשודים, האם לא היה זועק לשמים, כי על פי כללי השלטון האיכותי הם חפים מפשע כל עוד לא הורשעו?

ועוד על איכות השלטון

ח"כ ג'מאל זחאלקה הגיש הצעת חוק לפיה יש לחייב את המועמדים לרשויות המקומיות ואת החברים בהן להסדיר את חובותיהם לרשות המקומית כתנאי לבחירתם או להמשך כהונתם

הכנסת אישרה הצעת חוק, שהגיש ח"כ ג'מאל זחאלקה, שתחייב את המועמדים והחברים ברשויות מקומיות לשלם את חובות הארנונה שלהם. ח"כ זחאלקה אמר, כי לא מעט מחברי המועצות מנצלים את מעמדם ומתחמקים במשך שנים מתשלומי המסים לרשויות המקומיות. הצעת החוק מקנה לשר הפנים סמכות להשעות חבר מועצה מכהונתו אם הוא צובר חוב ארנונה במשך שנה.

הצעת החוק אינה נראית לי. לטעמי, יש להטיל חיוב אישי על ראש הרשות המקומית לעקל ללא דיחוי את כל רכושו של חבר מועצה שלא שילם חוב ארנונה תוך חודש ימים מיום שצבר אותו, בדיוק כפי שרשויות מקומיות חרוצות במיוחד פועלות נגד עם ישראל. על פי הצעתי, ראש רשות מקומית שלא יעשה כן, יודח מתפקידו באופן אוטומטי ללא צורך באישור שר הפנים.

ובאשר לחברי הכנסת האמיצים שאישרו את הצעת החוק ללא התנגדות, הצעתי היא, כי יחוקקו חוק לפי חברותם בכנסת תתבטל באופן אוטומטי אם הם יצברו חוב למס הכנסה.

ובא לציון גומל.

ומילה טובה לסיום

קטע מידיעה שהתפרסמה ביום 3.1.2007 ב- ynet מה המשותף לראש עיריית ירושלים אורי לופוליאנסקי, רבה של מגדל-העמק יצחק דוד גרוסמן, הפרסומאי דודי זילברשלג, היזם חנניה צ'ולק והרב אלימלך פירר? כולם הקימו ארגוני חסד רבי השפעה ותקציב הפועלים בתחומי הרווחה המשלימה, הרפואה והסיוע לנצרכים לטובת כלל תושבי ישראל, מאמינים וחילונים כאחד - וכולם חרדים ששמותיהם מוכרים היטב לכל מי שנואש מהשירותים שהמדינה מעמידה לרשותו.

דווקא הם, החרדים הבדלנים, מצליחים לתרום לחברה בישראל מידת חסד וצדקה בעוד שהמדינה מפקירה את החלשים. ידיעה זו אינה בחזקת "חדשות" ואין היא אמורה להפתיע. זו מהותה של היהדות. זה הצד היפה שלה. וראוי שמפעם לפעם נעלה על נס את פועלם של העושים במלאכה ונצדיע להם.

ואשר למדינה...

די. הרי כתבתי "ומילה טובה לסיום".

שלכם ובשבילכם
הנריק רוסטוביץ


תודה למי שיקליק על האייקון של פייסבוק


    תגובות   שלח תגובה >>

זכויות יוצרים   ד"ר רוסטוביץ, פייביש ושות' חברת עורכי דין   פורטל משפט מיסוי ונדל"ן