ד"ר רוסטוביץ, פייביש - חברת עורכי דין אודות ARNONA   אודות העורך ד"ר הנריק רוסטוביץ
 

ארכיון מגזין ארנונה 1999 - 2003
חיפוש
 
    אנציקלופדיה ארנונה   הפחתת חיובי ארנונה והיטלי פיתוח
    פקודת המסים (גביה)   הרצאות בארנונה   ספרים ומאמרים
    0 תגובות לכתבות מאז : 23/6/2024
גרסת הדפסה

הנשיקה האסורה

מי פיתה את מי?


4/2/2007

כולם בוחשים בנשיקה האסורה של רמון, אבל מעטים קראו את פסק הדין הארוך. מטעם זה, בחרתי לפרסם כאן מקצת מפסק הדין, והקישור לפסק הדין המלא מצוי בסוף הדברים.

חיים רמון הועמד לדין בעבירה בעבירה של מעשה מגונה ללא הסכמה. המחלוקת הייתה האם היתה או לא היתה הסכמה מצד המתלוננת.

המתלוננת אמרה לרמון "אני לא עומדת בפניך" ו"השר, אולי תצטרף אלי לקוסטה ריקה", אבל לגרסתה היה ברור לשניהם שמדובר בהלצה ולא בהצעה רצינית, ולא היה בשיחת פלירטוט.

גרסת רמון הייתה, כי המתלוננת באימרותיה ובהתנהגותה גרמה לו לחשוב שהיא מסכימה לנשיקה, וכי היא זו שפיתתה אותו ויזמה את הנשיקה והוא רק נענה והגיב לה.

פסיקת בית המשפט

"פיו של הנאשם לא נפתח מעצמו, אלא אם רצה בכך. ללשונו של אדם אין חיים משל עצמה וזו אינה יוצאת מפיו בלי שהתכוון לכך. שימוש בלשון תוך כדי נשיקה הינה פעולה מודעת ועם כוונה בצידה...

התקשינו להבין כיצד ומדוע מפרש אדם בוגר ואינטילגנטי, דוגמת מזכיר הממשלה, שיחת מסדרון בת דקה וחצי או שתיים עם חיילת צעירה בת 20 שנושאה "מה דעתך לבוא איתי לקוסטה ריקה" כשיחת פלירטוט בעלת גוון מיני המובילה לקשר רומנטי...

עדות הגנה: דליה עזרא, דפנה עזרן ורבקה פאלוך אשר סיפרו על ארוע שהתרחש במזנון לשכת רהמ"ש, שעה שהמתלוננת הזדמנה למקום, ישבה על ברכיה של דפנה, פטפטה וצחקקה, ותוך כדי כך אמרה "איך חיים רמון חתיך היום" "אני חולה עליו", "הוא עושה לי את זה". השלוש נדהמו מהתעוזה של המתלוננת, דליה העירה הערה במרוקאית, דפנה ניערה את המתלוננת מעל ברכיה ורבקה התייחסה למתלוננת בהערת גנאי, אותה השמיעה באוזני העוזרת שלה. שלוש העדות נצרו את "סודן" בליבן, לא סיפרו על כך לאיש ואף לא דיברו בינן לבין עצמן, גם לא כאשר פרשת רמון התפוצצה בקול רעם אדיר, הגם שחשו כי נעשה לו עוול וכי עדותן עשויה לשפוך אור על המתלוננת ועל אורחותיה. וראה זה פלא, בתזמון מושלם החליטו השלוש לספר את הידוע להן, כטענתן...

אם ביקש הנאשם להפוך את הקשר לאישי, מחויב היה לברר את רצונה של המתלוננת ולוודא, שקיים מפגש רצונות."

צא ולמד

מאחר שרמון עתיד לערער על פסק הדין, חלים על הפרסום כללי הסוב-יודיצה, שבית המשפט הרחיב עליהם את הדיבור בסופו של פסק הדין. מטעם זה, איני ממליץ, כדרכי, כיצד יש לנהוג מכאן ולהבא, והאם יש צורך לקבל הסכמה בכתב לפני נשיקה הכוללת החדרת לשון או ניתן להסתפק בהצהרה בעל פה בפני שני עדים בדבר "קיום מפגש הרצונות".

ולסיום, בית המשפט התקשה להבין כיצד ומדוע מפרש מזכיר הממשלה שיחת מסדרון עם חיילת צעירה בת 20 שנושאה "מה דעתך לבוא איתי לקוסטה ריקה" כשיחת פלירטוט בעלת גוון מיני. אני לא התקשיתי בעניין זה.

__________

פ 5461/06 מדינת ישראל נ' חיים רמון כב' השופטים: סג"נ ח. כוחן, ד.בארי, ד. שריזלי


תודה למי שיקליק על האייקון של פייסבוק


    תגובות   שלח תגובה >>
  1. למה יש שם חיילות?זה בסיס צבאי?   מאת: טליתמן    13/2/2007

זכויות יוצרים   ד"ר רוסטוביץ, פייביש ושות' חברת עורכי דין   פורטל משפט מיסוי ונדל"ן