ד"ר רוסטוביץ, פייביש - חברת עורכי דין אודות ARNONA   אודות העורך ד"ר הנריק רוסטוביץ
 

ארכיון מגזין ארנונה 1999 - 2003
חיפוש
 
    אנציקלופדיה ארנונה   הפחתת חיובי ארנונה והיטלי פיתוח
    פקודת המסים (גביה)   הרצאות בארנונה   ספרים ומאמרים
    0 תגובות לכתבות מאז : 23/3/2024
גרסת הדפסה

בית המשפט: הליכי הגבייה המנהלית של נעשים שלא כדין

בית המשפט המחוזי בתל אביב פסק, כי עיריית תל אביב יפו נקטה בהליכי גבייה מנהליים שלא כדין לגביית חוב ארנונה מתושב העיר


30/11/2007

בית המשפט: הליכי הגבייה המנהלית של נעשים שלא כדין

בית המשפט המחוזי בתל אביב פסק, כי עיריית תל אביב יפו נקטה בהליכי גבייה מנהליים שלא כדין לגביית חוב ארנונה מתושב העיר

בית המשפט המחוזי בתל אביב בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים (עת"מ 2553/06 יחיאל כהן נ' עיריית תל אביב, כב' השופטת נורית אחיטוב) פסק, כי עיריית תל אביב-יפו נקטה בהליכי גבייה מנהליים לגביית חוב ארנונה מתושב העיר בניגוד לדין, והורה לבטל את הליכי הגבייה נגד העותר. (לפסק הדין הקלק כאן)

"זהו הליך חריג ודרסטי ולפיכך זכה לביקורות בפסיקה - שמרחיקת הלכת ביניהן הטילה ספק בחוקתיותו של אותו הליך" פסק בית המשפט וציטט את פסק הדין בפרשת רכבת ישראל נ' עיריית חדרה, שניתן חודשיים לפני כן. (ראה כתבה)

לבד מהעובדה, כי פסק דין זה ממשיך לערער את הליכי הגבייה המנהלית שנוקטות הרשויות המקומיות, יש להתפלא על כך, כי בעקבות פסק הדין בפרשת רכבת ישראל, לא מצאה עיריית תל אביב לנכון להודיע לבית המשפט, כי היא מסכימה לבטל את הליכי הגבייה המנהליים שנקטה נגד יחיאל כהן, ולחסוך מעצמה את הביזיון שספגה בפסק דין זה.

בית המשפט פסק לתובע החזר שכר טרחה של 10,000 ש"ח + מע"מ וכן החזר הוצאות משפט, ותשלום זה ישולם כמובן מקופת הציבור, כלומר מכיסם של נישומי הארנונה בתל אביב, ולא מכיסו של מי שהחליט לנקוט בהליכי הגבייה או של מי שלא החליט להודיע על הפסקתם.

אפשר שהגיעה העת לחייב באופן אישי פקיד שפעל בניגוד לדין באופן כה מובהק לשלם מכיסו את הוצאות המשפט לזוכה, או אז תרעד ידו בטרם יחתום על צווים הפוגעים בקניין הפרט ומחללים את חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו.


תודה למי שיקליק על האייקון של פייסבוק


    תגובות   שלח תגובה >>

זכויות יוצרים   ד"ר רוסטוביץ, פייביש ושות' חברת עורכי דין   פורטל משפט מיסוי ונדל"ן